Мариничівський НВК

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 148

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Грудень » 6 » Питання зміцнення здоров’я вихованців - одне з першочергових в НВК «Родина».
00:34
Питання зміцнення здоров’я вихованців - одне з першочергових в НВК «Родина».

         Забезпечення високої якості освіти - пріоритетний напрям у діяльності навчальних закладів. Якість освіти - це не лише набір знань, вона співміщає в собі сплав таких якостей, як здоров’я, благополуччя, самореалізація, емоційний комфорт, працездатність тощо. Іншими словами, навчальна праця  буде високорезультативною тоді, коли учні почуватимуться здоровими. Саме тому  збереження і зміцнення здоров’я підростаючого покоління, формування в нього навичок здорового способу життя - одне з першочергових завдань, поставлених урядом країни перед державними органами, педагогічними працівниками, громадськістю.

          Відповідно до статті І Закону України «Про фізичну культуру і спорт» фізична культура - це складова частина загальної культури суспільства, що спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини з метою гармонійного формування її особистості. Фізичне виховання є провідною ланкою єдиної системи фізкультурної освіти дітей і підлітків.   

        Вченими доведено, що 50% комплексу впливів на здоровя дітей залежить від способу життя. Решта-умови середовища - біля 20%, спадковість - біля 20%, стану системи охорони здоровя в суспільстві-близько 10%. Це означає, що стан здоровя майже на 70% залежить від рівня і стилю життя людини, іншими словами - від неї самої. Правильно організований руховий режим підвищує функціональні можливості організму, його стійкість до простудних захворювань, перенавантажень; допомагає виховувати в собі позитивні фізичні якості: наполегливість, витривалість, силу.

     Зниження рухової активності школярів (гіподинамія), коли 72% навчального часу проводиться без активного руху, призводить до щорічного погіршення стану здоров’я дітей, порушень обміну речовин,  збільшення кількості захворювань з порушеннями серцево-судинної, опорно-рухової, дихальної, ендокринної систем.

               В Мариничівському НВК «Родина» цю проблему добре усвідомлюють всі педагоги. Акцент у здійсненні виховної роботи з учнями робиться на тому, що здоров’я - це основна життєва цінність людини, бо від здоров’я нинішнього покоління залежить здоров’я наступних поколінь, а отже, і майбутнє планети. В закладі систематично йде процес формування ціннісної мотивації учня на здоровий спосіб життя. Дирекція НВК концентрує увагу педколективу на оптимізації ролі здоров’яформуючих чинників шкільного середовища, спрямовує контроль та керівництво на свідоме засвоєння вихованцями потреби заняттям фізичною культурою і спортом.

            Основною формою фізичного виховання є урок. Вчителі фізичної культури  школи використовують в своїй практиці ігрові форми та метод колового тренування, елементи диференційованого підходу до оцінювання учнів за результатами виконання конкретних завдань.

         Важливим фактором підготовки організму до довготривалих розумових навантажень є гімнастика перед уроками, яка має на меті підвищення його працездатності, попередження викривлень постави, загартування. В закладі проводиться декілька комплексів гімнастичних вправ з урахуванням погодніх умов. На уроках проводяться фізкультурні хвилинки і фізкультурні паузи, які допомагають втомленому учневі повернути працездатність, увагу, зняти м’язове і розумове  навантаження. Для учнів початкових та 5-6  класів  розроблено  комплекси вправ для фізкультхвилинок, які проводяться вчителями-предметниками по 3-4 вправи з 6-8 разовим повторенням тривалістю 2,5-3 хвилини. Фізкультурні паузи проводяться з вихованцями групи продовженого дня та пришкільного інтернату протягом 10-15 хвилин кожні 45-50 хвилин навчальної праці. Крім цього, з вихованцями  ГПД та  пришкільного інтернату щоденно проводяться години здоров’я, комплекси рухливих ігор - під час перерв між уроками (динамічні перерви).

        В системі позакласних та позашкільних заходів в НВК - щорічна спартакіада для учнів 5-11 класів та «Веселі старти» для учнів 1-4 класів. На початку  навчального року складається та затверджується Положення про проведення спартакіади та «Веселих стартів», визначаються види спорту та рухливих ігор, з яких проводитимуться змагання. Після кожного проведеного змагання підводяться підсумки та здійснюється нагородження. Переможці отримують право захищати спортивну честь закладу на районних змаганнях. Особливою популярністю в учнів користуються відділення футболу, баскетболу, волейболу, які діють від Путильської ДЮСШ на базі НВК. Регулярні заняття цими видами спорту не тільки зміцнюють функціональний стан організму вихованців, але й значно сприяють удосконаленню їхніх морально-вольових якостей. Вихованці  закладу (як  команда юнаків, так і команда дівчат) були переможцями районних, міжрайонних та обласних турнірів та змагань.

      Вчителі закладу забезпечують режим провітрювання класних приміщень, здійснюють консультативно-просвітницьку роботу з батьками з питань здорового харчування, сну, гігієни, профілактики простудних захворювань; інформаційно-профілактичну роботу щодо забезпечення здорового способу життя; соціально-педагогічні заходи з профілактики алкоголю, тютюнопаління. Систематично здійснюється робота з озеленення приміщень,  з метою поповнення дефіциту спілкування з живою природою, адже рослини зволожують повітря, насичують його киснем. З весни до пізньої осені територія НВК- у квітах, які стимулюють захисні сили організму дітей.

       Педагогічний колектив закладу переконаний в тому, що тут створюються умови для здобуття школярами знань, умінь, навичок, потрібних для збереження їхнього здоров'я.

                                                                      Татарин Галина Василівна,

                                                                                    заступник директора з НМР

                                                                                    Костів Степан Петрович,

                                                                                    вчитель фізичної культури

                                                                                                                                                      

                                                         

Переглядів: 821 | Додав: Sveta | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Календар

«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Путильський відділ освіти

Путильська гімназія